دسته‌ها
مد قبل از سال ۲۰۰۰

داستان شلوار در آمریکا


اما اسنودگراس به خاطر پوشیدن شلوار دستگیر شد او با پوشیدن شلوار در سال ۱۸۵۲ شوری در موج پوشش زنان در بوستون ایجاد کرد. او بارها مورد تمسخر قرار گرفت، دستگیر شد، و به خانه پدرش در شهر نیویورک بازگردانده شد، اما آن روزها به خاطر دستگیری های پی‌درپی به اخبار ملی تبدیل شده بود. او عاشق لباس مردانه بود ولی تصویری که از اون بود؛ دختر احمقی بود که سمت لباس‌های مردانه می‌رود و یا یک زن عجیب و غریب که در شهر پرسه می‌زند!
اما اسنودگراس دختر بسیار زیبا و جوان ۱۷ ساله‌ی یک افسر پلیس در شهر نیویورک بود. او متوجه شد که پوشیدن شلوار یا شلوارک و یک کت جیر بسیار راحت و شیک است. اتفاق‌های پیرامون اما و حرکات جسورانه‌ی او توجه سردبیران بوستون را به خود معطوف کرد.
اسنودگراس الگوی خوبی برای دیگران شد، نسخه‌ای که نشان می‌داد هرکسی میتواند برای پوشش خود تصمیم بگیرد. در طول یک هفته پس از اختصاص اخبار به شلوار پوشیدن اما، روزنامه‌ی بوستون هرالد گزارشی از چند زن شلوارپوش منتشر کرد. روزنامه‌ی دیلی آلتای کالیفرنیا در گزارشی با عنوان «نامه‌ای از بوستون» گزارش داد که اسنودگراس در بارها و خانه‌های آشامیدنی دیده می‌شود، در مسابقات اسب دوانی شرط بندی می‌کند و کارهایی را انجام می‌دهد که صریحا پسرانه و مردانه‌ست. اسنودگراس برا گرفتن شغل بارها خود را فردی به نام جورج گرین معرفی کرد ولی هر بار توسط پلیس دستگیر شد و به نیویورک بازگردانده شد. او بعدها دوباره به بوستون بازگشت و با لباس زنانه در قهوه خانه‌ای شروع به کار کرد. در ان سال‌ها همه درباره‌ی اما اسنودگراس صحبت میکردند، او آرامش قاضی‌ها در منطقه‌ی شرق به هم ریخته بود.
در ماه دسامبر اما به بوستون بازگشت و آغازی دوباره بود برای شلوار پوشیدن او.
سه سال بعد، مردم در شهر نیویورک تأثیر بیشتری در رابطه با اتفاقات اما اسنودگراس از خود نشان دادند، نیویورک تایمز راجع‌به زنانی نوشت که علاقه‌ی زیادی به زن نبودن خود نشان می‌دادند و پوشیدن شلوار و کوتاه کردن مو را نشانگر این اتفاق می‌دانست. مثلاً مصاحبه با چارلی زن ۱۹ ساله‌ی اهل نیواورلئان که توضیحات اون بعد از دستگیری نشان می‌داد سه سال پیش با اما در ارتباط بوده‌است، او دلیل شلوار پوشیدن خود را اینگونه توضیح داد که « بهتون اعتماد بیشتری میشه و دستمزد بیشتری میگیرید.»
در ماه‌های آینده بعد از آزادی اما اسنودگراس، در جای جای آمریکا زنان به شلوار پوشیدن روی آورند، زنان بسیاری به خاطر پوشیدن شلوار بازداشت و زندانی شدند ولی خبری از اما اسنودگراس نبود، شاید به استرالیا فرار کرده بود، شاید زندانی شده بود و شاید با تغییر قیافه و شلواری به تن جاده‌های آمریکا را درمی‌نوردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *